Hitparádu polského rozhlasu ovládla píseň kritizující Kaczyńského. Vedení rádia nařídilo audit výsledků

Bouře kolem hitparády polského rozhlasu nekončí. Vedení Polského rádia nařídilo audit hitparády, v jejímž posledním vydání zvítězila písnička kritizující předsedu vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského. Hitparádu vysílá třetí program polského rozhlasu od počátku 80. let.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslaw Kaczyńského | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Vedení polského rozhlasu trvá na tom, že písnička Kazika Stasiewského Tvoje bolest je lepší než moje zvítězila jen díky porušení pravidel hitparády při sčítání hlasů. Rozhlas proto výsledky pátečního hlasování posluchačů zrušil.

Tvůrci hitparády oznámili, že jejich zábavní pořad nikdy žádná pevná pravidla neměl a nikdo je proto nemohl porušit. Zrušení výsledků označili za cenzurní zásah a legendární moderátor hitparády Marek Niedžwiecki podal výpověď. Zaměstnanci stanice Trojka pak protestovali před budovou a podpořila je řada známých polských muzikantů.

Kaczyńského národně konzervativní strana Právo a spravedlnost se k moci dostala v roce 2015. V parlamentních volbách v roce 2019 získala přes 44 procent hlasů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme