Při únikové hře v Polsku vypukl požár, o život přišlo pět dívek

Pět dívek přišlo v pátek o život při požáru, který vypukl v místnosti během únikové hry v Koszalinu na severu Polska. Oznámila to místní média s odvoláním na policii. Ministr vnitra Joachim Brudziński kvůli tragédii nařídil prověřit podobná zařízení v celé zemi z hlediska plnění protipožárních předpisů.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„Po uhašení se ukázalo, že uvnitř je pět těl mladých lidí," uvedla Monika Kosiecová z koszalinské policie podle televize TVN 24.

Ministr vnitra upřesnil, že dívkám bylo 15 let. Pravděpodobně oslavovaly narozeniny jedné z nich. Další návštěvník či zaměstnanec zařízení, 25letý muž, utrpěl vážné popáleniny a je v nemocnici.

Hádanky, šifry a nachozené kilometry. Únikové hry už nepatří jen do speciálních místností, hrát jdou i venku

Číst článek

Vyšetřovatelé, kteří se snaží zjistit příčinu požáru, ho zatím nemohli vyslechnout. Podle polské tiskové agentury PAP oběti pravděpodobně zemřely na otravu oxidem uhelnatým.

Dívky se nacházely v takzvané únikové místnosti, což je uzavřený prostor, ve kterém se skupina lidí snaží ve vymezeném čase řešit různé záhady, nástrahy, hádanky a hlavolamy, aby tak nalezli klíč k východu.

Tyto prostory bývají často tematicky upraveny, například ve stylu čar a kouzel Harryho Pottera nebo hororovém stylu sériového vraha Jacka Rozparovače.

Střediska s nabídkou únikových her se vyskytují i v českých městech. V Polsku jde o velice populární zábavu, v zemi je podle agentury AFP více než tisícovka takových center.

Polský prezident Andrzej Duda v reakci na twitteru označil požár za „zdrcující tragédii“, při které vyhasl život pěti mladých dívek. Starosta města Koszalin vyhlásil na neděli den smutku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme