VIDEO: Sanitka uvízla na přejezdu. Polský řidič se pokoušel odjet, ale srážce s vlakem se nevyhnul

Na sociálních sítích se objevilo video zachycující tragický incident na polské železnici. Sanitku, která po uzavření závor zůstala na přejezdu uvězněná, smetl vlak mířící z Katovic do Gdyně. Lékař a zdravotník na místě zahynuli, řidič byl se středně vážnými zraněními převezen do nemocnice. Informovala o tom polská televize TVN24.

Poznaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ke srážce osobního vlaku se sanitkou došlo ve středu kolem 16. hodiny v polské Poznani, vlak po nárazu vykolejil. Stojvedoucí ani cestující neutrpěli žádná zranění. Příčina neštěstí zatím není jasná, státní zastupitelství ve čtvrtek rozhodlo o zahájení vyšetřování. Sanitka nepřevážela žádného pacienta. 

Letos na železničních přejezdech zemřelo 31 lidí. Většinou ignorují nebo přehlédnou světelnou signalizaci

Číst článek

Jeden z očitých svědků pro místní média uvedl, že závory zapadly jen pár vteřin po tom, co na přejezd vjela sanitka. Řidič sanitky začal manévrovat a chtěl zaparkovat paralelně se závorou, po několika vteřinách však zůstal stát čelně k přijíždějícímu vlaku, který do ní narazil v plné rychlosti. 

„Je to velmi smutná situace, když se někdo, kdo sám zachraňuje lidský život, nevrátí domů k rodině,“ napsal na svém twitterovém účtu polský premiér Mateusz Morawiecki. Rodinám pozůstalých rovněž kondoloval.

Mluvčí nemocnice v přilehlém Puszczykowu, kde byl letecky převez řidič sanitky, Marzena Rutkowska-Kalisz uvedla, že je jeho stav „středně vážný. Dýchá, je při vědomí,“ informovala místní média.

nkr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme