Polsko před rozhodujícím kolem prezidentských voleb

V Polsku dnes končí kampaň před druhým a rozhodujícím kolem prezidentských voleb. V neděli se rozhodne, jestli bude prezidentem varšavský primátor Lech Kaczyński nebo šéf Občanské platformy Donald Tusk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko se chystá na volby | Foto: AFP

Oba kandidáti se dnes večer utkají v poslední televizní debatě. Jejich dosavadní diskuse hodnotí politologové jako vyrovnané, průzkumy ale dávají větší šanci na vítězství Donaldu Tuskovi.

"Ta dynamičtější a do budoucnosti zaměřená nabídka Donalda Tuska přesvědčuje nejen bohaté voliče, jak se snaží dokázat jeho oponent, ale nadpoloviční většinu lidí. Ostatně milionářů je u nás málo - jen s nimi se volby nedají vyhrát," domnívá se politolog Radoslaw Markowski.

Podle agentury OBOP by Tuska volilo 57 procent Poláků, zatímco Lecha Kaczyńského 43 procenta. Jiné průzkumy ale hovoří jen o šestibodovém rozdílu. Důležitou roli budou hrát voliči levicového populisty Andrzeje Leppera, který podpořil Lecha Kaczyńského. Ten sice Leppera nemá rád, ale prohlásil, že i jeho voliče je potřeba respektovat.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme