Polsko před rozhodujícím kolem prezidentských voleb

V Polsku dnes končí kampaň před druhým a rozhodujícím kolem prezidentských voleb. V neděli se rozhodne, jestli bude prezidentem varšavský primátor Lech Kaczyński nebo šéf Občanské platformy Donald Tusk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko se chystá na volby | Foto: AFP

Oba kandidáti se dnes večer utkají v poslední televizní debatě. Jejich dosavadní diskuse hodnotí politologové jako vyrovnané, průzkumy ale dávají větší šanci na vítězství Donaldu Tuskovi.

"Ta dynamičtější a do budoucnosti zaměřená nabídka Donalda Tuska přesvědčuje nejen bohaté voliče, jak se snaží dokázat jeho oponent, ale nadpoloviční většinu lidí. Ostatně milionářů je u nás málo - jen s nimi se volby nedají vyhrát," domnívá se politolog Radoslaw Markowski.

Podle agentury OBOP by Tuska volilo 57 procent Poláků, zatímco Lecha Kaczyńského 43 procenta. Jiné průzkumy ale hovoří jen o šestibodovém rozdílu. Důležitou roli budou hrát voliči levicového populisty Andrzeje Leppera, který podpořil Lecha Kaczyńského. Ten sice Leppera nemá rád, ale prohlásil, že i jeho voliče je potřeba respektovat.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme