Duda navrhuje ústavní zákaz adopce dětí homosexuály. Trzaskowski ho kritizuje za milost

Kandidáti druhého kola volby polského prezidenta začínají druhý týden své kampaně. Současný prezident Andrzej Duda navrhuje, aby parlament změnil ústavu. Ta by měla homosexuálním partnerům zakázat adopci dětí.

Tento článek je více než rok starý.

Od stálého zpravodaje Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Andrzej Duda po prvním kole polských voleb

Prezident Andrzej Duda po prvním kole polských voleb | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Změnu ústavy a zákaz adopce předloží prezident Andrzej Duda parlamentu už v pondělí. Chce tím jednou provždy ukončit diskuse na toto téma a zajistit tím polským dětem bezpečnost, správnou výchovu a ochranu před škodlivými vlivy.

Horké chvíle pro Dudu. ‚Označovat Trzaskowského za arcilotra už na další Poláky nezabere,‘ míní expert

Číst článek

Dudův soupeř v boji o prezidentský palác Rafal Trzaskowski bude muset na tento návrh reagovat. Pokud ho odmítne, riskuje, že přijde o část konzervativních voličů.

Vyrovnané šance

Trzaskowski naopak kritizoval prezidenta Dudu, za to, že na mítincích brání tradiční polské rodinné hodnoty, ale před několika dny dal milost člověkovi odsouzenému za sexuální zneužívání dcery.

Duda reagoval slovy, že jde o rodinnou záležitost, která do kampaně nepatří. Rafala Trzaskowského podpořil bývalý polský prezident Lech Walesa. Obává se ale, že ve druhém kole může dojít k manipulaci s hlasy voličů.

Šance současného prezidenta Andrzeje Dudy a varšavského primátora Rafala Trzaskowského jsou zatím podle průzkumů zcela vyrovnané.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme