Polsko přivítá papeže Benedikta XVI.

Už jen hodiny zbývají do příletu papeže Benedikta XVI. do Polska. Hlava římskokatolické církve ve čtvrtek zahájí čtyřdenní poutní cestu po stopách svého předchůdce - papeže polského původu Jana Pavla II. Na mše ve Varšavě, Čenstochové a Krakově se chystají miliony věřících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

přípravy na příjezd papeže | Zdroj: ČTK

Vytrvejte silní ve víře - to je motto polské poutní cesty Benedikta XVI. Papež tím dává najevo svůj blízký vztah k polským katolíkům a vyzývá všechny věřící, aby upevnili svou víru.

"Nejen polská společnost, ale i veškeré státní služby jsou beze zbytku připravené na příjezd Svatého otce. Teď už se můžeme plně soustředit na poselství Benedikta XVI.", oznámil premiér Kazimierz Marcinkiewicz.

Poláci plně přijali osobu nového papeže. Jeho návštěvu budou sledovat miliony věřících, miliony se zúčastní mší pod otevřeným nebem ve Varšavě, na Jasné Hoře u Čenstochové nebo v Krakově.

"Chci upozornit na výmluvný nápis, který se objevuje na uvítacích billboardech: Náš papež Benedikt XVI. v Polsku. Poláci a polská katolické církev chápe Benedikta XVI. jako svého papeže," uvedl Piotr Libera, tajemník polské biskupské konference.

Příjezd biskupa Římu provázejí mimořádná opatření. Bezpečnost Benedikta XVI. a jeho doprovodu bude zajišťovat 15 tisíc policistů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme