Polsko přivítalo poslance Evropského parlamentu ve Štrasburku jahodami

Jahody jako nástroj své propagace si zvolilo Polsko coby země, která tento půlrok předsedá Evropské unii. Před prvním vystoupením premiéra Donalda Tuska v Evropském parlamentu ve Štrasburku nabízeli farmáři z regionu Kaszuby na severu Polska poslancům jahody, které získaly i unijní ochrannou známku. Ladění plodů s tácy bylo přitom symbolické v národních barvách - červené jahody na bílých podnosech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poláci rozdávali v Evropském parlamentu jahody. | Foto: Pavel Novák

Ještě předtím, než premiér Donald Tusk představil europoslancům priority šestiměsíčního polského předsednictví, pokusil se ministr zemědělství Marek Sawicki prošlapat cestu k srdcím zákonodárců přes jejich žaludky.

Na jedné z křižovatek chodeb uvnitř parlamentu se rozdávaly kaszubske truskawki - tedy kašubské jahody, které se pyšní v Unii chráněným zeměpisným označením původu.

Poláci rozdávali v Evrospkém parlamentu jahody | Foto: Pavel Novák

Podívejte se, ta jahoda má velmi výraznou, specifickou chuť a vůni. Plody, které se dnes často nabízejí spotřebitelům jsou takové jakoby plastové. Hezky vypadají, ale moc nechutnají. Naše jahody i dobře vypadají i chutnají a voní. Chválil kašubské jahody ministr. Z Kaszub pochází nejen jahody, ale i polský premiér Tusk.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme