Dlouhé fronty na všechno i pěstní souboje. Polsko po rozvolnění zažilo bouřlivý prodloužený víkend

Poláci o víkendu zaplavili všechna možná oblíbená turistická místa v zemi. Mohli si totiž užít první prodloužený víkend po rozvolnění většiny protiepidemických opatření. Statisíce lidí tak vyrazily k moři, na jezera nebo do hor. Neobešlo se to ale bez problémů.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setkání v centru města.

Setkání v centru města. | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas, Český rozhlas Radiožurnál

V polských Tatrách se odehrávaly scény jako z filmu Český sen, zejména v oblasti populárního Mořského oka.

OBRAZEM: Poláci si užívají uvolnění opatření. Ožily zahrádky restaurací, návštěvníky přivítala i muzea

Číst článek

Všechna parkoviště tam byla beznadějně zaplněná a o volná místa se sváděly pěstní zápasy - bez ohledu na pohlaví, věk nebo váhovou kategorii.

Podobná situace nastala i v Zakopaném, kde se stály dlouhé fronty na všechno, včetně bankomatů, restaurací a toalet.

U moře to nebylo nic lepší. Tamní restauratéři využili situace k velkému zvýšení cen a polské dráhy musely kvůli obrovskému zájmu vypravit několik mimořádných vlaků. Do normálních kolejí se život v zemi vrátí až v pondělí.

K velkému postupnému rozvolnění dochází v Polsku od půlky května, kdy země otevřela restaurační a kavárenské zahrádky a skončila povinnost nosit venku roušku. Návštěvníky mohla přivítat také muzea.

Od 6. května díky příznivému vývoji epidemie kabinet povolil otevření dětských heren. Od stejného dne také umožnil pořádání konferencí, veletrhů či výstav s omezeným počtem účastníků. 

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme