V Polsku zadrželi 48 lidí při protestech proti uvěznění aktivistky za práva LGBT. Obklopili policejní auto

Polská policie zadržela 48 lidí, kteří se při pátečním protestu snažili zabránit uvěznění aktivistky podporujícího práva lesbiček, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT). Tato aktivistka čelí obvinění, že poškodila vozidlo se slogany namířenými proti LGBT komunitě. Informovaly o tom agentury Reuters a PAP.

Fotogalerie a video Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti v pátek v centru Varšavy protestovali proti rozhodnutí soudu o uvěznění aktivistky. Během protestu obklopili policejní vůz, ve kterém se aktivistka nacházela, a snažili se zabránit jeho odjezdu. „Čtyřicet osm lidí bylo zadrženo,“ uvedla v sobotu varšavská police.

Polská policie zadržela aktivistky LGBT. Před týdnem vyvěsily vlajku hnutí na varšavských pomnících

Číst článek

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) podle agentury Reuters označuje práva LGBT za součást agresivní zahraniční ideologie, která podkopává polské hodnoty a tradiční rodinu.

Zadržená aktivistka poškodila vozidlo patřící organizaci bojující proti potratům. Vozidlu propíchala pneumatiky, utrhla zpětné zrcátko, poškodila kameru, odstranila poznávací značku a poskvrnila ho barvou.

Čelí rovněž obvinění, že napadla muže, který si incident natáčel, a poranila mu záda a levé zápěstí, napsala agentura PAP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme