Polský rekord nakažených. V nejhůře zasažených okresech budou muset lidé nosit roušky i venku

Polsko ve čtvrtek oznámilo 1967 nových případů nákazy koronavirem. „To je absolutní rekord,“ napsal list Gazeta Wyborcza na svém webu. Od začátku pandemie se v zemi se zhruba 38 miliony obyvatel nakazilo 93 481 lidí, z toho 2543 s nákazou zemřelo. Ministr zdravotnictví Adam Niedzielski upozornil, že v příštích dvou týdnech je třeba počítat s 1500 až 2000 nově infikovanými za den.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko zavede od soboty v nejvíce zasažených oblastech povinnost nosit roušku i venku | Foto: Jaap Arriens | Zdroj: Reuters

Polsko poslední týden zaznamenávalo více než tisícovku nových infekcí denně. Předchozí rekord v podobě 1587 nových případů ohlásily úřady v pátek.

Podle posledních údajů je ke čtvrtku v nemocnicích 2560 lidí s koronavirem, což je o 79 více než ve středu. Z nich 159 je na plicní ventilaci.

Na Slovensku a v Polsku se zhoršuje epidemiologická situace. Obě země hlásí denní rekordy

Číst článek

Vláda ve čtvrtek ze dvou na 17 z celkových 314 zvýšila počet okresů označených červenou barvou, kde platí nejpřísnější opatření.

Od soboty tam lidé budou muset nosit roušku i venku, kina se mohou zaplnit nejvýše z 25 procent kapacity, rušeny jsou kulturní akce nebo trhy, omezen je počet účastníků mší, na svatbách může slavit nejvýše 50 lidí a sportovní akce se musejí konat bez diváků.

Červenou na polském „semaforu“ mají třeba přímořské Sopoty, Glubczycký okres u hranic s Moravskoslezským krajem v České republice nebo Tatranský okres.

Portál gazeta.pl upozorňuje, že lidé, kteří o víkendu budou chtít vyrazit na výlet do Tater, se musejí na túru vypravit v roušce.

„V Tatranském národním parku platí stejné předpisy jako jinde, tedy i my se jim musíme přizpůsobit,“ vzkázala návštěvníkům Magdalena Zwijaczová-Kozicová ze správy polského Tatranského národního parku.

Vláda přitom chystá další zpřísnění. V červených oblastech by tak podle jejích plánů měly restaurace a bary zavírat ve 22.00 a povinnost nosit roušku také venku má platit i ve žlutých zónách se středním rizikem šíření nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme