Polsko sčítá škody za povodně

Jednotlivá polská vojvodství sčítají škody po nedávných povodních. Ztráty za asi v přepočtu 12 miliard korun oznámilo Podkarpatské vojvodství v jihovýchodním cípu země. Jak dodává stálý varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, škody zveřejnilo i sousední Svatokřížské vojvodství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

45 zcela zničených a 4700 poškozených budov, to je prozatimní bilance škod v oblasti kolem vojvodského města Kielce. Voda zasáhla do životů 5 tisíc rodin. Sílu povodně pocítilo 578 měst a obcí svatokřížského vojvodství. Zničeny nebo poškozeny byly celkem 453 kilometry silnic. Voda také poškodila 73 mostů a můstků. Odhady ztrát zatím oznámila pouze dvě povodní postižená vojvodství. Cwelkové vyčíslení škod má být známo přibližně v polovině září. Ztráty po letošní povodni by neměly být tak vysoké jako po velké vodě před 4 lety. Tehdy výše škod přesáhla 12 miliard zlotých, tedy asi 120 miliard korun.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme