Polsko sčítá škody za povodně

Jednotlivá polská vojvodství sčítají škody po nedávných povodních. Ztráty za asi v přepočtu 12 miliard korun oznámilo Podkarpatské vojvodství v jihovýchodním cípu země. Jak dodává stálý varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, škody zveřejnilo i sousední Svatokřížské vojvodství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

45 zcela zničených a 4700 poškozených budov, to je prozatimní bilance škod v oblasti kolem vojvodského města Kielce. Voda zasáhla do životů 5 tisíc rodin. Sílu povodně pocítilo 578 měst a obcí svatokřížského vojvodství. Zničeny nebo poškozeny byly celkem 453 kilometry silnic. Voda také poškodila 73 mostů a můstků. Odhady ztrát zatím oznámila pouze dvě povodní postižená vojvodství. Cwelkové vyčíslení škod má být známo přibližně v polovině září. Ztráty po letošní povodni by neměly být tak vysoké jako po velké vodě před 4 lety. Tehdy výše škod přesáhla 12 miliard zlotých, tedy asi 120 miliard korun.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme