Polsko se připravuje na možný příchod ptačí chřipky

Nebezpečný virus se z Kazachstánu rozšířil už i do evropské části Ruska. Na západ od Uralu masově hynou ptáci. Zatím není žádný důvod k panice, říkají polští ornitologové a veterináři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílá krvinka

Bílá krvinka | Foto: Dough Research

"Monitorujeme celý terén a sledujeme pohyb ptačích hejn. Neustále ověřujeme, jakým směrem se nemoc šíří. Je možné, že se virus až k nám nedostane, to by bylo nejlepší," uvádí veterinář Jan Slavomirski z podleského vojvodství, které hraničí s Ruskem a Běloruskem.

Na hranici mezi Polskem a ruskou enklávou kolem Kaliningradu panují přísná fyto-sanitární opatření. Veškeré potraviny, které s sebou Rusové vezou do Polska, bez jakýchkoli diskusí končí v nejbližším odpadkovém koši na celnici, potvrdila polská televize.

Na území Evropské unie je zakázáno v osobních zavazadlech dovážet maso a masné výrobky. Zákaz se týká i mléka a mléčných výrobků, upřesnila mluvčí celní správy v podleském vojvodství Agnieszka Łabędzká.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme