Polsko se raduje ze spolupořadatelství fotbalového Eura 2012

Polsko a Ukrajina uspořádají Mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2012. Rozhodl o tom výbor UEFA ve velšském Cardiffu. Radost polských fotbalových fanoušků nezná mezí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polští fotbaloví fanoušci | Zdroj: ČTK

Za pět let bude Polsko úplně jiné, věří tamní fotbaloví fanoušci. "Budeme mít hřiště i dálnice, a to všechno díky sportu. Bože, jak já se na to těším."

Polsko musí do pěti let postavit téměř sedm set kilometrů dálnic. Nové stadiony mají v přepočtu stát 20 miliard korun. Další miliardy si vyžádá modernizace železnice, rozšiřování letišť a budování hotelů. Akcie stavebních firem okamžitě vyletěly vzhůru.

EURO 2012 má plnou podporu vlády i prezidenta Lecha Kaczyńského. Podle jeho slov se všechno dá stihnout: "Je to takové dobré přinucení a mám z toho radost. Termíny dokončení nebudeme moci odkládat, jak jsme na to zvyklí. Všechno musí být hotové včas."

Ministryně financí Zita Gilowská slibuje, že dohlédne na to, aby peníze státu, samospráv, sponzorů a Evropské unie neskončily jinde, než mají: "Jsem přesvědčená, že zabráníme situaci, jaká byla v Řecku, kde olympijský stadion nakonec stál čtyřikrát víc, než byl jeho původní rozpočet. My zapojíme vnější audit," ujistila ministryně financí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme