Polsko si vydechlo, demonstranti se nesešli

Polsko se dnes připravovalo na den plný ohlášených demonstrací a blokád silnic. Pokus polské radikální strany Sebeobrana způsobit kolaps silniční dopravy však skončil naprostým fiaskem. Do protestů se totiž zapojilo daleko méně lidí, než organizátoři předpokládali. Žádné větší narušení dopravy se proto nekonalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace

Jen asi tisíc demonstrantů se sešlo před Národní bankou, aby protestovalo proti měnové a kursové politice této instituce. Několik stovek demonstrantů z řad pracovníků v cukrovarnickém průmyslu přišlo k budově předsednictva vlády. Proti nim stála přesila policistů se štíty, obušky a dvěma vodními děly.

Také blokády silnic příslušníky radikální zemědělské strany Sebeobrana vyšly zcela naprázdno. Sebeobrana protestovala proti nezaměstnanosti a hospodářské a sociální politice vlády. Zemědělci sami zrušili blokády ihned poté, co policie demonstrovala svoje síly. Ministr vnitra totiž předem upozornil, že policie může proti narušitelům pořádku použít donucovací prostředky včetně gumových projektilů.

Markéta Kaclová, Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme