Polsko stále bojuje s velkou vodou

Povodňová vlna na polské řece Visle dorazila do Kujavsko-pomořanského vojvodství severozápadně od Varšavy. Její čelo už zasáhlo historicky cenné město Toruň. Voda by ale podle odborníků neměla způsobit vážnější škody. Povodňová vlna na dolním toku Visly je dlouhá přibližně 100 kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodaje Českého rozhlasu Pavla Nováka by měla povodňová vlna městem Toruň procházet asi 24 hodin. Voda zatopila muzeum v přírodě, ležící v bezprostřední blízkosti Visly, několik zahrad a komunikaci vedoucí na most.

S vodou stále bojují obyvatelé Braciejowic v Lubelském vojvodství. Za protipovodňové hrazení rozlitá Visla dotírá na několik desítek let starý val, který hasiči a vojáci neustále zpevňují pytli s pískem. Pyrotechnici už v novém valu po proudu řeky vystříleli padesátimetrový otvor, aby mohla voda ze zaplavených území odtékat, a odhlehčili tak starému valu. Od vojvody dostali svolení průrvu ještě zvětšit. Otvor, kudy voda do postižených oblastí přitéká, chtějí uzavřít betonovými deskami spouštěnými z vrtulníků.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme