Polsko stále ohrožují povodně. Přesunují se k severu

Polské povodně si už vyžádaly patnáct obětí. Záplavová vlna se ze středního Polska přesunuje k severu k Baltskému moři. Řada důležitých komunikací ale stále zůstává neprůjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodňová vlna ohrožuje polskou Varšavu

Povodňová vlna ohrožuje polskou Varšavu | Foto: AFP

Podmáčená půda a sesuvy způsobily zřícení několika domů. Padající stěny naštěstí nikoho nezranily. Situace se evidentně zlepšila v centrálním Polsku u města Plock, kde ještě včera hrozilo rozsáhlé protržení protipovodňových valů, potvrdil televizi TVN24 mazovský vojvoda Jacek Kozlowski:

„Dosáhli jsme pozitivního efektu. Včerejší průrvy se přestaly rozšiřovat a pomáhá nám také dnešní silný vítr, který vodu žene proti proudu.“

Zatímco na jihu Polska už odklízejí následky povodní, na severu ještě zpevňují bariéry. Hladina Visly stále stoupá ve městě Tczew asi 40 kilometrů od ústí řeky do moře. Práci dobrovolníků ale maří bobři, které zřejmě strhla lidská aktivita a začali v protipovodňových valech hloubit své nory.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme