Polsko vyhlásilo na pondělí mimořádný svátek. Všechny obchody zůstanou zavřené

Kdo se chystá v sobotu na nákupy do sousedního Polska, může čekat tlačenice na parkovišti. Kromě neděle, kdy je v Polsku státní svátek, budou obchody zavřené i v pondělí. Polský Sejm mimořádně vyhlásil letošní 12. listopad volným dnem. Poláci se o tom ale dozvěděli teprve tento týden.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všechny obchody, nejen ty ze sítě Carrefour, budou v neděli a v pondělí zavřené | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Manažerka obchodu Carrefour ve středopolském Žyrardově Radiožurnálu potvrdila, že v pondělí budou všechny prodejny této sítě zavřené. A nejen ty. Neotevřou ani jiné obchody. V polovině týdne se totiž poslanci polského Sejmu rozhodli dát občanům dárek v podobě dodatkového volného dne.

Státní svátek Dne nezávislosti 11. listopadu totiž letos připadá na neděli. Občané ale o svůj volný den nepřijdou a budou ho mít v pondělí, kdy už ale žádné oslavy obnovení nezávislosti naplánované nejsou.

Narychlo vyhlášený svátek zkomplikoval práci soudů nebo lékařů. Soudní jednání nebo návštěvy u specialistů se musely přesunout na jiný termín.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme