Polsko vyhlásilo na pondělí mimořádný svátek. Všechny obchody zůstanou zavřené

Kdo se chystá v sobotu na nákupy do sousedního Polska, může čekat tlačenice na parkovišti. Kromě neděle, kdy je v Polsku státní svátek, budou obchody zavřené i v pondělí. Polský Sejm mimořádně vyhlásil letošní 12. listopad volným dnem. Poláci se o tom ale dozvěděli teprve tento týden.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všechny obchody, nejen ty ze sítě Carrefour, budou v neděli a v pondělí zavřené | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Manažerka obchodu Carrefour ve středopolském Žyrardově Radiožurnálu potvrdila, že v pondělí budou všechny prodejny této sítě zavřené. A nejen ty. Neotevřou ani jiné obchody. V polovině týdne se totiž poslanci polského Sejmu rozhodli dát občanům dárek v podobě dodatkového volného dne.

Státní svátek Dne nezávislosti 11. listopadu totiž letos připadá na neděli. Občané ale o svůj volný den nepřijdou a budou ho mít v pondělí, kdy už ale žádné oslavy obnovení nezávislosti naplánované nejsou.

Narychlo vyhlášený svátek zkomplikoval práci soudů nebo lékařů. Soudní jednání nebo návštěvy u specialistů se musely přesunout na jiný termín.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme