Polsko trápí náhražky drog

Polsko má velký problém s legálním prodejem takzvaných náhražek drog. Prokuratura ukončila nejdelší vyšetřování týkající se prodeje drog. Experti měli zjistit, jestli v Polsku legálně prodávané takzvané náhražky drog neobsahují zakázané psychotropní látky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drogy - ilustrační foto | Foto: stock exchange

Rok vyšetřování si vyžádal více než sto odborných posudků a testy soudních lékařů. Výsledek však jen potvrdil, že prodej náhražek drog v Polsku není protizákonný. Experti zjistili, že náhražky neobsahují zakázané a zdraví škodlivé látky. I přesto, že během roku se v Polsku rozšířil seznam nelegálních substancí a syntetických drog. Nové předpisy ale nešlo zpětně uplatnit na už rozběhnuté šetření prokuratury.

Volně dostupné náhražky drog jsou v Polsku čím dál populárnější, je možné je koupit také v obchodech ve velkých městech. Výrobky většinou obsahují látky podobné amfetaminu, zvyšují sice koncentraci, ale zároveň vyvolávají zvracení, psychózy a bolesti hlavy. Lékaři před náhražkami drog proto důrazně varují.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme