Polsko získalo americké bezpilotní letouny Reaper. Chce koupit i raketové systémy HIMARS

Do Polska dorazily americké drony, informoval o tom ministr obrany Mariusz Błaszczak. Polsko si od Spojených států bezpilotní letouny pronajalo kvůli naléhavým operačním potřebám, časem chce ale země zásobit armádu drony domácí výroby.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dron MQ-9 Reaper

Drony Reaper zvládnou létat déle jak 24 hodin | Zdroj: Reuters

Bezpilotní letouny Reaper budou sloužit polskému letectvu. Mají posílit obranu východní hranice s Běloruskem, kterou Polsko od loňského roku zabezpečuje 200 kilometrů dlouhým plotem s čidly a bezpečnostními kamerami. Bariéra má například bránit nelegální migraci.

Evropská unie chce zdvojnásobit výcvikovou misi pro Ukrajinu. Letos by trénovala 30 000 vojáků

Číst článek

Drony Reaper zvládnou létat déle než 24 hodin. Dokážou vystoupat do výšky kolem 15 kilometrů nad zemí a jejich dosah je šest tisíc kilometrů.

Bezpilotní letouny byly vyvinuté pro průzkumné i bojové účely a dokážou nést náklad různého druhu, včetně kamer nebo zbraní.

Ministr obrany Mariusz Blaszczak také oznámil, že Polsko od Spojených států koupí raketový systém HIMARS. Polská armáda by se podle něj měla stát tou nejsilnější v Evropě.

Do Polski🇵🇱 dostarczone zostały drony MQ-9A Reaper klasy MALE (Medium Altitude Long Endurance), wyleasingowane od USA🇺🇸 w ramach pilnej potrzeby operacyjnej. Będą one służyć w 🇵🇱Siłach Powietrznych, prowadząc rozpoznanie m. in. na naszej wschodniej granicy.

12:26 – 12. 02. 2023

662 4420

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme