Británie dovezla do Polska pod záminkou recyklace tuny odpadu, na vlastní náklady jej musí odvézt zpět

Polsko vrací do Spojeného království tuny nelegálního odpadu. Ten se z britských přístavů dovážel do polské Gdyně, odkud ho obchodníci převáželi dál do nepovolených skladů. Firmy, které do země smíšený odpad dopravovaly, odhalila polská policie, podle které už Polsko Britům na jejich náklady vrátilo 70 tun odpadu a na odvezení čeká dalších 150 tun.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská policie na svých stránkách uvedla, že se nelegální odpad z Británie dostal do Polska pod záminkou recyklace (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Tahače s kontejnery dovážely smíšený slisovaný odpad do hal na severu Polska už od roku 2018. Polská policie objekty sledovala, aby rozkryla celé schéma nelegálního obchodu s odpadem, který se už nedá dále zpracovat.

Kontejnery připluly na nákladních lodích z britských přístavů do polské Gdyně, odtud je na skládky rozvážely kamiony. Polská policie na svých stránkách uvedla, že se nelegální odpad z Británie dostal do Polska pod záminkou recyklace.

Nelegální odpad na Liberecku

S podobným případem se na podzim 2019 setkali celníci i v Česku. V Libereckém kraji řešili případ nepovoleného dovozu odpadních plastů z Velké Británie. Tuny materiálu naložené na osmi kamionech skončily v sile bývalého teletníku ve Smržovce na Jablonecku. Podle celníků firma provozující odpadní dvůr neměla potřebná povolení k uskladnění plastů ani k jejich zpracování. 

sot, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme