Polsko verbuje pozorovatele ukrajinských voleb

Na opakované druhé kolo ukrajinských prezidentských voleb se chystají mezinárodní pozorovatelé. Polská vláda hodlá financovat výjezd 150 pozorovatelů. Dalších několik set chtějí na Ukrajinu vyslat polské nevládní organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

opoziční poslanci ukrajinského parlamentu | Zdroj: ČTK

Polsko vyšle 90 pozorovatelů v rámci skupiny států Visegrádské čtyřky. Dalších 60 samo za sebe. Vláda na ně vyčlení peníze z rozpočtové rezervy. 50 Poláků se na Ukrajinu chystá s misí Evropské sítě organizací pro monitoring voleb. Podle neformálního studentského sdružení Svobodná Ukrajina a Svazu Ukrajinců v Polsku je to ale stále málo. Chtějí proto najít několik set dobrovolníků, kteří pojedou sledovat průběh voleb i do odlehlých oblastí Ukrajiny.

Na internetové stránce sdružení Svobodná Ukrajina mohou zájemci vyplnit dotazník a přihlásit se. Podmínkou je znalost ruštiny, nebo ukrajinštiny. Dobrovolníci si mají část nákladů účasti v misi hradit sami.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme