‚Naplní požadavky Židů?‘ Polská televize věnovala hodinu kritice opozičního kandidáta Trzaskowského

Vrcholící kampaň před nedělním druhým kolem prezidentských voleb doprovází vyvolávání rozkolu a vlna nenávisti, tvrdí kandidát opozice Rafal Trzaskowski. Vinu na tom podle něj nese jeho oponent a současný prezident Andrzej Duda. Nynější primátor Varšavy si konkrétně stěžoval na vysílání veřejnoprávní televize TVP. Ta prakticky celou hlavní čtvrteční zpravodajskou relaci věnovala kritice jeho programu.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Trzaskowského nese prezident Duda zodpovědnost za vlnu nenávisti během kampaně | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

Stanice TVP například na adresu opozičního kandidáta uvedla, že „zastupuje elitu“ a „podpoří požadavky židovské komunity na vyplacení reparací za holokaust“, čímž „okrade Polsko o 200 miliard zlotých“.

Polský sociolog: Prezidentské volby jsou o změně. Trzaskowski po ní volá, Duda před ní varuje

Číst článek

„Trzaskowski se bránil odpovědi na otázky ohledně válečných reparací, které židovské organizace požadují,“ prohlásil moderátor Michał Adamczyk v reportáži, která nesla titulek „Naplní Trzaskowski požadavky Židů?“.

Veřejnoprávní stanice rovněž odvysílala záběry, na nichž Trzaskowski na zmíněný dotaz neodpověděl. Jak nicméně upozornil server Notes from Poland, autoři vystřihli pasáž, v níž opoziční kandidát říká, že by „takový zákon nepodepsal“.

„Naopak Andrzej Duda jasně říká, že Poláci byli oběťmi druhé světové války a nebudou platit za německé a sovětské zločiny,“ pokračoval moderátor.

Antysemicki materiał w telewizji publicznej. Podprogowy przekaz o Żydach, którzy chcą zabrać pieniądze. Kolejny raz, ale nie mogę w to uwierzyć.

20:22 – 09. 07. 2020

249 1289

Zpravodajskou relaci následně zakončil desetiminutový rozhovor s Dudou, během něhož hlava státu zopakovala hlavní body své kampaně. Trzaskowski přitom podobný prostor nedostal.

Podle průzkumu společnosti Kantar chce Trzaskowského volit 46 a půl procenta dotázaných, prezidenta Andrzeje Dudu necelých 46 procent. Téměř osm procent lidí ještě neví, komu v neděli odevzdá svůj hlas.

Martin Dorazín, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme