Polské Právo a spravedlnost se nezúčastní debat na soukromé televizi TVN, prý vede kampaň pro opozici

V současnosti nejsilnější politická strana v Polsku, Právo a spravedlnost (PiS), se nebude účastnit předvolebních debat stanice TVN. Soukromá televize, kterou z velké části vlastní americká společnost WarnerBros Discovery je dlouhodobě k vládě kritická.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda polské vládnoucí strany PiS Jarosław Kaczyński při tiskové konferenci v Sejmu (archivní foto)

Předseda polské vládnoucí strany PiS Jarosław Kaczyński při tiskové konferenci v Sejmu (archivní foto) | Zdroj: Profimedia

K předvolebním debatám pořádaným soukromou televizí TVN se na platformě X (dříve Twitter) vyjádřil mluvčí strany Právo a spravedlnost Rafał Bochenek.

TVN podle něj prokázala, že je aktivní stranou v politickém boji v Polsku a de facto vede kampaň pro politické prostředí spojené s šéfem opozice Donaldem Tuskem. Televize prý není důvěryhodná a její tvorba nemá nic společného s objektivitou.

Televize TVN, která je k současné vládě kritická, dlouhodobě čelí snahám vlády omezit její působení. Naposledy tomu tak bylo na jaře po odvysílání reportáže o zneužívaní dětí v církvi, o kterém podle odvysílaných materiálů měl vědět i papež Jan Pavel II. tehdy jako metropolita krakovský. Polští představitelé to označili za útok na papeže Poláka.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme