Polská policie rozplétá 19 let starou vraždu. Tělo pohřešované našli zazděné ve sklepě

Ve Słupsku na severu Polska v úterý začal ostře sledovaný soud s třiačtyřicetiletým mužem obviněným z vraždy své manželky. Pozornosti poutá skutečnost, že obvinění mohlo být vzneseno až dvě desetiletí od zločinu. Muž se mezitím se svou zavražděnou ženou dokázal rozvést a pobíral alimenty na dceru, které - stejně jako okolí a úřadům - namluvil, že žena od rodiny utekla do ciziny.

Słupsk (Polsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Vraždu odhalili až kriminalisté, pověření dávno odloženými případy. Tělo pohřešované ženy našli po 19 letech zazděné ve sklepě, vylíčila soukromá televize TVN 24.

Vražda turistek ze Skandinávie: v Maroku byl zadržen muž ze Švýcarska. Měl podezřelé trénovat ve střelbě

Číst článek

„Rodina Angeliky Jakubowské je přesvědčená, že ji zabil bývalý manžel a tělo schoval pod cihlovou podlahou ve sklepě domu v Debrznu. Stejný názor mají i prokurátoři, kteří třiačtyřicetiletého muže obvinili z vraždy,“ uvedla stanice.

Podle obžaloby zavraždil svou tehdy dvacetiletou ženu ještě 2. října 1998. „Nejspíše ji uškrtil elektrickým kabelem. Mrtvolu strčil do cestovní tašky, kterou zakopal ve sklepě,“ řekl mluvčí prokuratury.

Muži hrozí doživotí. Ke zločinu se nepřiznal a obvinění odmítá.

Vyjádření dcery

„Hodně se mi po mámě stýskalo. Večer jsem nemohla usnout a plakala jsem,“ svěřila se televizním reportérům Magdalena Jakubowská, která po 19 let věřila vyprávění otce, že matka od nich utekla, ještě když byla ročním dítětem. Otec se o dceru staral šest let. Později ji svěřil svým rodičům a začal žít v nových svazcích.

Právě vzorky od již dospělé dcerky pomohly kriminalistům za pomoci testů DNA identifikovat tělo ze sklepa domu, kde rodina dříve žila.

„Vždy jsem věřila, že se máma najde,“ řekla Magdalena. „Přála jsem si ji uvidět, i kdyby nechtěla se mnou mluvit,“ dodala.

Debrzno je městečko s asi pěti tisícovkami obyvatel na severu Polska. Před několika lety proslulo nejefektivnějšími obecními radary v celé zemi, které vynášely městské pokladně na pokutách v přepočtu desítky milionů korun ročně, než byly v Polsku zrušeny.

Mówił: zostawiła mnie i uciekła za granicę. Po 19 latach jej ciało znaleźli zamurowane w piwnicy

Rodzina Angeliki Jakubowskiej z Debrzna (powiat człuchowski) jest pewna, że były mąż kobiety zabił ją, a ciało ukrył pod ceglaną podłogą w piwnicy domu. - Zakopał ją jak psa - powiedział nam Dariusz Flitta, brat zamordowanej.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme