Polsko vyjednává s NATO o protiraketové obraně

Polsko je stejně jako Česko ve velmi počáteční fázi jednání o zapojení do amerického systému protiraketové obrany. Informaci o vedení rozhovorů s americkou stranou na toto téma potvrdilo listu Gazeta Wyborcza polské ministerstvo zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protiletadlová raketa | Foto: Armáda ČR

Polsko je podle deníku v porovnání s Českem a Maďarskem v jednání s Američany nejdále. Přesto jsou ale vyjednávání podle zdroje listu z Pentagonu ve velmi ranném stádiu. Nelze zatím ani potvrdit, že by mělo jít o základny pro střely určené k likvidaci letících raket.

V polském tisku se dosud při návštěvách představitelů americké armády psalo hlavně o možnosti umístění na území Polska radarových stanic, které by byly součástí protiraketového deštníku.

Mluvčí ministerstva zahraničí Boguslaw Majewski pro list Gazeta Wyborcza uvedl, že jednání s Američany probíhají od konce loňského roku, ale Spojené státy zatím Polsku žádnou konkrétní nabídku nepředložily.

Pavel Novák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme