Polsko vzdává hold svému největšímu rodáku

Přesně v deset hodin se po celém Polsku rozezněly sirény a zvony. Věřící v papežově rodné zemi se loučili se svým největším rodákem. Obří zvon Zygmunt se z krakovského hradu Wawel ozývá jen v případech neštěstí, pohrom nebo celonárodního smutku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý pochod v Krakově | Zdroj: ČTK

Dnes se ozval, aby vyprovodil Jana Pavla II. na poslední cestu. Do Krakova, kde Karel Wojtyla strávil mládí a kde působil jako kardinál, se sjeli věřící z celého Polska i ze zahraničí - ze Slovenska, z Čech, z Ukrajiny nebo i dalekého Peru.

Tisíce lidí také sledují ceremoniál v papežově rodných Wadowicích a na Pilsudského náměstí ve Varšavě. Za Jana Pavla II. se modlí i příslušníci jiných církví:

"Jsem přesvědčený, že činy, život a osobnost papeže Jana Pavla II. byly přínosem nejen pro katolíky, nejen pro Polsko, ale také pro Židy a celý svět," říká profesor Stanislaw Krajewski z Křesťansko -židovské rady.

Pohřeb Jana Pavla II. sledují lidí po celé zemi. Ve velkých městech jsou na náměstí velkoplošné obrazovky. Polské televize a rozhlasové stanice vysílají celý den přímý přenos z Vatikánu.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme