Polsko z Afghánistánu evakuovalo všechny své občany. V záchraně místních spolupracovníků pokračuje

Polská armádní letadla evakuovala z Kábulu poslední polské občany. Pokračuje ještě záchranná operace afghánských spolupracovníků polských misí. Náměstek polského ministra zahraničí Marcin Przydacz potvrdil, že Afghánistán opustila poslední dvojice Poláků. Ti teď v uzbeckém Taškentu čekají na letadlo do Varšavy.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuování Afghánci na letišti v Taškentu | Foto: Marc Tessensohn | Zdroj: Reuters

Ve středu z Taškentu do Polska přiletělo asi 80 lidí. Jednalo se především o afghánské spolupracovníky polské vojenské a civilní mise a také o dvě rodiny, jednu z Německa a jednu z Nizozemska. 

‚Chaos a střelba na letišti.‘ Velvyslanec Baloun popsal, jak probíhala evakuace lidí z Afghánistánu

Číst článek

Polský premiér Mateusz Morawiecki uvedl, že Polsko tím plní své závazky v rámci zemí NATO a Evropské unie. Evakuace ale dál pokračuje, prezident Andrzej Duda proto rozhodl, že do Kábulu vyšle vojáky z elitní jednotky GROM. Mají tam působit měsíc.

Polská armáda v uplynulém týdnu zesílila ostrahu východní hranice s Běloruskem, kudy se do jejich vlasti dostávají migranti mimo jiné i z Tálibánem obsazeného Afghánistánu.

Polská elitní jednotka GROM vznikla v roce 1990. Je určena pro provádění speciálních a protiteroristickch operací a úderných akcí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme