Ve Velké sněžné jeskyni našli polští záchranáři tělo pohřešovaného speleologa. Po druhém stále pátrají

Polští záchranáři ve čtvrtek večer našli tělo jednoho ze dvou speleologů, kteří minulý víkend uvázli ve Velké sněžné jeskyni v Tatrách. Informovala o tom tatranská horská záchranná služba. „V jeskyni jsme našli prvního ze speleologů, je mrtvý,“ uvedli záchranáři.

Krakov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polsko zachranari horska sluzba topr

Do pátrací akce, která pokračuje, se doposud zapojilo asi 50 lidí, včetně hasičů | Zdroj: Profimedia

Minulý čtvrtek do největší a nejhlubší jeskyně v Polsku vešla šestice jeskyňářů. Dva z nich ale v podzemí uvázli poté, co stoupla hladina vody. Od soboty je hledaly desítky záchranářů.

Thajci velebí elitní vojenské potápěče. Pomohli zachránit malé fotbalisty, jeskyni opustili jako poslední

Číst článek

Do pátrací akce, která pokračuje, se doposud zapojilo asi 50 lidí, včetně hasičů, napsal internetový portál Gazeta. Aby se dostali i do špatně přístupných míst, používali i výbušniny.

Sněžná jeskyně

Velká sněžná jeskyně, která se nachází nedaleko hranice se Slovenskem, měří na délku téměř 24 kilometrů a dosahuje hloubky více než 800 metrů.

Široké veřejnosti přístupná není, chodit do ní mohou pouze průzkumníci a lidé se speciálním povolením. Na mnoha místech jsou jen úzké a křivolaké průlezy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme