Polsko žádá od Ruska vydání vraku prezidentského speciálu

Polská vláda vyzvala Rusko, ať vydá vrak prezidentského speciálu, který se v dubnu zřítil u ruského Smolenska. Při tragédii zahynul polský prezident a dalších 95 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo letecké tragédie u Smolenska | Foto: Telewizja Polska, S. A.

Varšava v poslední době několikrát velmi důrazně vyzvala ruské orgány, ať zabezpečí trosky letadla, Moskva tyto opakované prosby ignorovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace od zpravodaje Českého rozhlasu v Polsku Petra Vavroušky ve Zprávách o čtvrté

Části letounu leží už více než 5 měsíců bez jakéhokoliv zastřešení na ploše letiště, to znamená, že na ně prší, navíc nejsou ani důkladně střežené. Ty sesbírané části letadla jsou přitom důležité jako důkazní materiál pro další vyšetřování.

Při podobných katastrofách se většinou zbytky letadla přesunou například do nějakého hangáru, kde pak každou část stroje experti pečlivě zkoumají.

A jak dodal před chvílí ministr spravedlnosti, také vůči příbuzným obětí je nedůstojné, aby vrak ležel jen tak na letišti. Proto polská vláda žádá o jeho převezení do Polska.

Petr Vavrouška, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme