Polsko zaplavil falešný alkohol. Podle celníků může částečně pocházet i z Česka

Poláky ohrožuje nelegální a nebezpečný alkohol. Policie pátrá po zdroji a celníci žádají o pomoc premiéra. Experti tvrdí, že pochybný alkohol se mohl do Polska dostat i z Česka. Na následky otravy zemřelo v Polsku více než deset osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Během uplynulých tří měsíců se otrávilo nebezpečným alkoholem neznámého původu až sto dvacet Poláků. Více než deset osob pak na následky otravy zemřelo.

Podle deníku Rzeczpospolita některé oběti pily alkohol vyrobený například z nemrznoucích směsí do ostřikovačů a nebo z denaturovaného lihu. Lahve, které si zákazníci koupili většinou na tržištích, se tvářily jako běžná vodka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nebezpečném alkoholu mluvil v Odpoledním Radiožurnálu zpravodaj ČRo Petr Vavrouška.

Jak dále připomíná polský list, minimálně šestnáct případů otrav alkoholem má takzvanou českou stopu. To znamená, že mohlo jít o alkohol vyrobený nebo koupený v České republice.

Polští celníci se obrátili na úřad premiéra, aby se nárůstem pochybného alkoholu zabýval. Do případu se zapojily i bezpečnostní a tajné služby.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme