Polsko zatím není pro zmírňování sankcí uvalených na Rusko

Polsko nevidí důvod k uvolnění sankcí proti Rusku za jeho podíl na situaci na východní Ukrajině. Polská premiérka Ewa Kopaczová mluvila při návštěvě v Praze s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) o dalším postoji států Visegradské skupiny k dění na Ukrajině. Celá čtyřka zemí se o něm bude radit 9. prosince v Bratislavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ewa Kopaczová, Bohuslav Sobotka | Zdroj: ČTK

Premiéři států Visegradské skupiny zhodnotí dopad sankcí na ruské hospodářství a mají dohodnout další společné stanovisko.

Podle polské premiérky by v otázkách ozbrojeného konfliktu na Ukrajině měla jedním hlasem mluvit celá Evropská unie.

„Je to rozhodně lepší způsob, než když se dnes z členských zemí Evropské unie ozývají dva nebo i více hlasů. Jedině jednotný postoj zaručí rychlé řešení problému,“ zdůraznila Kopaczová.

Země Visegradské čtyřky budu společně ladit své postoje nejen v otázce situace na Ukrajině. Také podle premiéra Sobotky je tato skupina velmi efektivní a vlivné regionální uskupení. „Domnívám se, že důležité okamžiky Visegrádské čtyřky jsou teprve před námi,“ poznamenal.

Mezi Prahou a Varšavou bude ale spolupráce ještě těsnější. V prvním pololetí příštího roku se v Praze odehraje společné jednání české a polské vlády.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme