Polsko zažilo největší útok hackerů v historii

Polští hackeři napadli a zablokovali internetové stránky státních úřadů, premiéra nebo Sejmu. Na politicích si tak vymohli jednání o podpisu Polska pod mezinárodní dohodou o ochraně duševního vlastnictví ACTA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Internet (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Opakovaným útokem na stránky státních institucí dali hackeři najevo, že nesouhlasí s tím, aby Polsko podepisovalo smlouvu ACTA. Hackeři totiž vidí v dohodě možné ohrožení svobody internetu.

Pod tlakem největšího elektronického útoku v historii Polska si premiér pozval několik ministrů a znovu smlouvu o boji s internetovým pirátstvím analyzovali.

„Došli jsme k závěru, že smlouva ACTA polské právo zásadně nezmění,“ řekl za všechny ministr Boni zodpovědný za digitalizaci.

Polsko proto ve čtvrtek dohodu na jednání v Tokiu zřejmě podepíše. Debata nad protipirátským zákonem ale bude pokračovat jak na půdě Sejmu, tak v komunitě hackerů. Ti ale slibují, že až do konce týdne chtějí napadat stránky vládních úřadů.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme