Polskou vládu čekají po prázdninách kádrové změny

Premiér Donald Tusk se chce vyměnit ministry, kteří mají nejhorší výsledky. Ministerstva se teď snaží zpoždění dohnat novými iniciativami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Tusk | Foto: kprm.gov.pl

Zatímco polští poslanci už mají prázdniny, ministři musí na dovolenou zapomenout. Nízké aktivity Tuskovy vlády si všímají už i významná zahraniční média jako například dnešní Finacial Times, který si připomíná, že tato vláda za devět měsíců své existence nesplnila prakticky žádný ze svých slibů.

Nad mnoha ministry proto visí hrozba neplánovaného odchodu. Všichni na poslední chvíli vymýšlejí, co by se dalo rychle zlepšit. Ministerstvo školství plánuje zavést povinný cizí jazyk už od první třídy a chystá se reformovat hodiny tělocviku, které zůstávají stejné od dob císaře Viléma.

Revoluční změna spočívá v tom, že žáci už nebudou muset skákat přes kozu, provádět výmyky a běhat do úmoru, ale užijí si tance, pěších výletů, jízdy na koni nebo se budou učit o zdravé výživě. Cílem liberalizace hodin tělovýchovy má být podle ministerstva školství probuzení zájmu o pohyb jako takový.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme