Polský exministr Kaczmarek byl propuštěn na kauci

Varšavský prokurátor vyslechl bývalého ministra vnitra Janusze Kaczmarka a na kauci jej pustil na svobodu. Kaczmarek ale nesmí opustit Polsko. Je podezřelý, že prozradil operaci protikorupční policie, křivě svědčil a mařil vyšetřování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Janusz Kaczmarek v doprovodu tajných agentů | Foto: ČTK/AP

Prokuratura na záběrech z městských a hotelových kamer dokázala, že bývalý ministr vnitra Janusz Kaczmarek nemluvil pravdu o svých setkáních, na kterých měl prozradit policejní akci.

Exministr nechce vysvětlit, proč klamal, prokuratura ale nemá přímé důkazy o tom, že právě on je zdrojem úniku informací.

Podle Kaczmarka je to součást předvolební politické hry premiéra Jaroslawa Kaczyńského a ministra spravedlnosti Zbigniewa Ziobra. "Mým případem to neskončí. Oni do sdělovacích prostředků pustí informace z prokuratury o jiných případech," tvrdí Kaczmarek

Ministr Ziobro sám potvrdil, že se chystá zveřejnění kompromitujících materiálů na předsedy prakticky všech opozičních stran. "Přijde čas na zveřejnění dalších fakt. Případ Janusze Kacmarka bude proti tomu slabé kafe. Fakta se budou se týkat panů Tuska, Olejniczaka, Giertycha a Leppera," prohlásil ministr.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme