Polský fotbalový svaz má miliónové dluhy

Polský fotbalový svaz má znovu potíže. Už v pondělí mu daňový úřad obstaví bankovní konta. Svaz totiž na daních dluží státu v přepočtu zhruba 130 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Polský fotbalový svaz tak přijde vpředvečer svého volebního sjezdu o všechny peníze a bude muset vyhlásit bankrot. Podle fotbalových funkcionářů tím chce vláda premiéra Donalda Tuska donutit svaz, aby do svého čela zvolil osoby, které budou s vládou spolupracovat.

Jde třeba o pokus vymýtit z polského fotbalu celkem časté projevy rasismu - jak v hledištích, tak i na hřištích. A také obavy z pomalých příprav na mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2012, které spolu pořádají právě Polsko a jeho soused Ukrajina.

Podle místních komentátorů jde ale také o očištění polské kopané od všeobecně rozšířených úplatkářských metod. Ministr sportu nechce za žádnou cenu dopustit, aby se do vedení fotbalového svazu znovu dostali lidé, kteří jsou až po uši namočení do korupčních afér. Jen před třemi dny policie zadržela bývalého trenéra fotbalové reprezentace a někdejšího poslance Janusze Wójcika.

Kabinet Donalda Tuska se nedávno pokusil staré vedení svazu odstavit, ale na 501903nátlak Světové fotbalové federace FIFA musel tento tah vzít zpět. Díky tomu se také hrálo kvalifikační utkání o účast na mistrovství světa mezi Polskou a Českou republikou.

Martin Dorazín, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme