Polský gang exportuje zloděje

Gang polských Romů vyváží zloděje do Švédska. Pod záminkou práce v zahraničí gang verbuje Poláky a po příjezdu do Skandinávie je nutí krást. Případ otevřela polská média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní uzávěra | Foto: Jan Rosenauer

Gang láká zájemce o práci ve Švédsku na běžné inzeráty v novinách. Ženám slibuje místa hospodyň nebo au-pair a mužům práci na stavbách. Většinou jde o lidi, kteří neznají žádný cizí jazyk a do zahraničí jedou poprvé. Po příjezdu do Švédska jim ale tito zprostředkovatelé odebírají pasy a zaplétají je do rafinované sítě dluhů.

Polákům nezbývá než plnit příkazy gangu. Po krátkém rekvalifikačním kurzu se z nich stávají zloději. Vykrádají obchody, auta nebo byty. Gang si ale ponechává až 90 procent kořisti.

List Gazeta Wyborcza a televize TVN zjistili, že tato síť působí ve Stockholmu, Malmö a Göteborgu. Jeden z Poláků psychickou zátěž spojenou s vydíráním nevydržel a oběsil se. Případem organizovaného zločinu se poté začala zabývat švédská policie.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme