Polský komik si dělal legraci z nového papeže a přišel o zakázky

Ironie na adresu nového papeže se v katolickém Polsku nevyplácí. Přesvědčil se o tom populární komik, který si z Františka dělal legraci v televizi. Někteří politici teď žádají zrušení jeho pořadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František se poprvé setkal s novináři | Zdroj: Reuters

Populární polský komik Abelard Giza reagoval po svém na zvolení nového papeže.

V zábavném pořadu polské veřejnoprávní televize ironizoval, jak jsou všichni nadšení z toho, že je František skromný, chodí pěšky a jezdí metrem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, že ironie či kritika na adresu papeže se v Polsku nevyplácí, informoval tamní zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Člen kabaretu Limo v televizi řekl, že papež je prostě normálním člověkem. S nadsázkou dodal, že si může klidně i pšouknout.

Konzervativní poslanci ale tato slova označili za útok na katolickou církev. Televize se omluvila a některé firmy, které si dříve objednaly komikovo vystoupení, teď zakázky ruší.

To ale není jediný případ, kdy se v Polsku řeší trest za kritiku nového papeže. Někteří radní a konzervativní politici v Sejmu například požadují odvolání ředitelky Městského divadla v Lodži.

Ta sice neřekla nic v televizi, pouze na svém osobním profilu na Facebooku komentovala zvolení papeže Františka, nutno říct, že poněkud vulgárněji. O možném odvolání z pozice ředitelky divadla se bude jednat příští týden.

Petr Vavrouška, mta, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme