Polský ministr vnitra zahájil čistku mezi státními úředníky

Polský ministr vnitra a administrativy Ludwik Dorn zahájil čistku ve státním aparátu. Svá místa budou muset opustit úředníci, kteří byli do svých funkcí dosazení předchozími vládami z politických, a nikoli profesních důvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

městská ulice | Foto: Pavel Novák

Administrativní chod polského státu zajišťuje 100 tisíc státních úředníků. Podle ministra vnitra Ludwika Dorna státní aparát pracuje špatně:

"Podívejte se pravdě do očí. Někteří ředitelé odborů otevřeně vyzývají k nerespektování nařízení vlády, jiní jsou opilci a bývalí milicionáři. Tak to dál nejde," řekl Ludwik Dorn.

Úředníky výrok ministra vnitra urazil, se zásadní personální reformou státní služby ale souhlasí i šéf vládnoucího Práva a spravedlnosti.

"Takových lidí se musíme zbavit. K práci ve státním aparátu se nehodí," uvedl Jaroslaw Kaczyński. Odejít by měli především ti úředníci, kteří svou funkci získali bez konkursu a kvalifikačních testů.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme