Polský pilot dostane vyznamenání. Za bravurní přistání bez podvozku

Polský prezident Bronislav Komorowski dnes vyznamená posádku Boeingu 767, který minulý týden nouzově přistál na varšavském letišti. Letounu se nevysunul podvozek a díky bravurnímu manévru pilota se nikomu z 220 cestujících nic nestalo. Byli mezi nimi i dva Češi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nouzové přistání Boeingu 767 ve Varšavě | Zdroj: Reuters

Tadeusz Wrona, tak se jmenuje polský hrdina posledních dnů. Do historie letectví se zapsal jako první pilot, který přistál bez podvozku s Boeingem 767.

Polský prezident ho za to dnes vyznamená, stejně jako i zbytek posádky. Na setkání do prezidentského paláce pozval Bronislav Komorowski také personál varšavského letiště, který se podílel na záchranné akci.

Podle prezidenta se nouzové přistání stane ukázkovým, výukovým materiálem pro školení pilotů, letušek a záchranných složek.

Boeing, se kterým kapitán Wrona přistál na břiše, je podle expertů jen mírně poškozený a během několika měsíců se může vrátit do provozu.

Pilot, který čelí v Polsku nebývalému mediálnímu zájmu, dostal dvoutýdenní dovolenou.

<iframe src="https://www.youtube.com/embed/3PuiEGFZJiE" width="610" frameborder="0" height="315"></iframe>

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme