Polský populista Andrzej Lepper se vrátil do vlády

V noci mu bez přítomnosti médií prezident Lech Kaczyński předal jmenovací dekrety vicepremiéra a ministra zemědělství. Mnozí politici z vládnoucího Práva a spravedlnosti nepovažovali návrat Andrzeje Leppera do vlády za nejlepší řešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczyński | Foto: AFP

Obávají se, že vůdce Sebeobrany bude znovu dělat problémy a vláda nebude mít dlouhého trvání. Sám Lepper ale prohlásil, že pokud Právo a spravedlnost nechce vyvolat předčasné volby, nemá na vybranou: "Jiné východisko neexistuje. Jestliže jsou ve vládě předsedové stran, pak tam musí být předsedové všech stran," uvedl Andrzej Lepper.

V Polsku mají dnes podepsat dohodu o staronové vládní koalici. Parlament po pětidenní přestávce obnoví jednání a pravděpodobně odmítne návrh na rozpuštění, o kterém má jednat.

Konzervativní strana Právo a spravedlnost, populistická Sebeobrana a krajně pravicová Liga polských rodin dnes podepíší v pořadí už druhou koaliční dohodu. "Zdá se mi, že jsme všechny sporné otázky vyřešili," uvedl šéf Ligy polských rodin Roman Giertych.

Staronová koalice dnes za podpory národně orientované poslanecké skupiny zřejmě odmítne opoziční návrh na zkrácení volebního období.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme