Polský premiér a bývalý prezident změří síly v televizi

Dva největší rivalové na polské politické scéně - premiér Jaroslaw Kaczyński a bývalý prezident Aleksander Kwaśniewski změří své síly v předvolební televizní diskusi. Jejich slovní utkání má pomoci přesvědčit nerozhodnuté voliče, aby hlasovali pro pravici nebo levici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslaw Kaczynski | Foto: Český rozhlas 7 - Radio Praha

Volební lídr polské levice Aleksander Kwaśniewski převzal iniciativu - až do této chvíle totiž témata předvolební kampaně určoval premiér Jaroslaw Kaczyński. Ten v bývalém prezidentovi konečně nachází soupeře ve své politické váze:

"Pan Kwaśniewski mi hodil rukavici. Dřív to znamenalo výzvu na souboj, dnes je to pozvání do televizní debaty. Já tuto výzvu přijímám," řekl současný polský prezident.

Pro premiéra Kaczyńského je levice ztělesněním veškerého zla a korupce minulých let. Levice zase varuje před autoritářským stylem vládnutí strany Právo a spravedlnost, která ovládla prakticky všechny mocenské struktury.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme