Polský premiér bilancoval cestu do Bruselu a Londýna

Polský premiér Kazimierz Marcinkiewicz se vrátil ze své první služební cesty v roli ministerského předsedy. V Bruselu a Londýně se snažil rozptýlit pochybnosti o proevropské politice nové polské vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kazimierz Marcinkiewicz | Zdroj: ČTK

Evropská komise Varšavě vytýká především velký deficit veřejných financí, vysokou nezaměstnanost a špatnou přípravu projektů pro čerpání dotací z evropských fondů. Při jednáních v Bruselu i Londýně Kazimierz Marcinkiewicz zdůrazňoval, že Polsko bude plnit závazky, plynoucí ze členství v Evropské unii.

"Polsko je pro každého z nich důležitým partnerem. Všichni si nás váží za to, jací jsme: váží si nás za pevnost našich postojů i otevřenost. Je těžko, ale dobře," prohlásil polský premiér.

V Londýně polský premiér naléhal na Tonyho Blaira, aby Británie udělala vše pro přijetí evropského rozpočtu na léta 2007 až 2013 na prosincovém summitu Unie. Britský premiér ale na toto téma nic konkrétního neřekl.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme