Polský premiér navštíví druhý den kongresu liberálů

Polští liberálové vytvořili nové opoziční politické hnutí - Demokratickou stranu. Dnešní druhý den kongresu navštíví i premiér Marek Belka. Ten chtěl původně v pátek složit premiérskou funkci a na dnešek si už plánoval vstup do Demokratické strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Belka | Zdroj: ČTK

Belka ale premiérem zůstává až do podzimních voleb - prezident jeho demisi odmítl. Belkova role v nové straně politického středu proto bude spíše zákulisní. Na kongresu má dnes představit svůj program - pro vládu i stranu.

"Věřím, že to budou návrhy shodné s názory delegátů sjezdu. Očekávám, že mu vyjádří podporu," řekl bývalý vicepremiér pro ekonomiku Jerzy Hausner.

Demokratická strana vznikla přejmenováním dosavadní Unie svobody a jejím spojením s ideově blízkými politiky - například s bývalým premiérem Tadeuszem Mazowieckim. Její program má být proevpropský a v předvolební kampani hodlá oslovit nerozhodnuté voliče. Preference Demokratů se ale zatím pohybují na hranici pěti procent, která jsou nutná pro vstup do parlamentu.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme