Polský premiér spokojen se svým jednáním v Bruselu

Jako úspěšnou a užitečnou hodnotí polský premiér Jaroslaw Kaczyński svou první návštěvu Bruselu. Evropští představitelé podle něj přijali vysvětlení vnitropolitické situace i některých problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Brusel | Foto: flandry.cz

Premiér Jaroslaw Kaczyński v Bruselu vyvracel názory, že Polsko je netolerantní zemí: "Nedochází k žádnému pronásledování. Vysvětlil jsem, že v Polsku volně existují homosexuální hnutí, která mají své časopisy a vydavatelství, svou literaturu i kluby. V Polsku se nikomu nic zlého neděje," uvedl premiér v rozhovoru pro veřejnoprávní televizi.

Dodal, že v Bruselu jeho argumenty přijali s porozuměním. Jaroslaw Kaczyński také odmítl názory, podle kterých jeho vláda považuje Unii jen za pokladnu pro financování polských potřeb.

Kaczyński naopak zdůraznil, že Varšava se chce aktivněji podílet na změnách Unie: " Budeme se snažit o to, abychom otázku institucionální budoucnosti Unie vyřešili do konce roku 2008."

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme