Polský prezident chce udělit milost jednomu ze svých spolupracovníků

Odcházející polský prezident Aleksander Kwašniewski chce udělit milost jednomu ze svých bývalých nejbližších stranických spolupracovníků a někdejšímu prvnímu náměstkovi ministra vnitra Zbygniewovi Sobotkovi. Ten má strávit tři a půl roku ve vězení za spolupráci s polskou mafií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksander Kwašniewski | Foto: OSN

Polská politická scéna zažívá novou bouři. Pravice, která zvítězila v podzimních parlamentních a prezidentských volbách, ostře kritizuje, že Aleksander Kwašniewski využívá posledních dnů v prezidentském úřadu, aby pomohl svým levicovým kamarádům z potíží.

"Jsem zaskočený. Vyhráli jsme volby, abychom Polsko změnili. Chceme zrušit všechny kamádšofty a vybudovat skutečný právní stát," reagoval premiér Kazimierz Marcinkiewicz.

Zbygniew Sobotka podle verdiktu soudu spáchal těžký zločin. Jako první náměstek ministra vnitra dal echo svým stranickým kolegům ve Starachovicích, že se na místní mafii chystá policejní zátah. Podle soudu tím ohrozil životy policistů.

Prezident Aleksander Kwašniewski se ke svému chystanému kontroverznímu rozhodnutí zatím nevyjádřil. V těchto dnech pobývá na prezidentském zámečku v Beskydech.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme