Polský prezident je spokojený se svou první cestou za oceán

Nový polský prezident Lech Kaczyński navázal dobré vztahy s americkým prezidentem Georgem Bushem a jeho administrativou. Polsko zůstává věrným spojencem Spojených států v Evropě - takový je výsledek první cesty Lecha Kaczyńského za oceán.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczynski a George Bush | Zdroj: ČTK

Lecha Kaczyńského a George Bushe spojuje konzervativní pohled na svět i pevné náboženské přesvědčení. Od první návštěvy polského prezidenta v Americe se proto neočekávalo nic jiného než vzájemné porozumění.

"Jsem spokojený s výsledkem rozhovorů s prezidentem Bushem. Ukázala se ale zároveň smutná skutečnost: Velmi mnoho jsme ztratili, protože Polsku vládli lidé, které naši partneři v Americe nebrali příliš vážně," prohlásil Lech Kaczyński.

Americkému prezidentovi přislíbil, že polští vojáci zůstanou v Iráku déle, bude-li to nutné. Obyčejní lidé za největší problém v americko-polských vztazích považují víza. Po návštěvě v Kongresu Lech Kaczyński uvedl, že úplné zrušení vízové povinnosti není v dohledné době pravděpodobné. Kongresmani ale uvažují o zrušení víz alespoň pro polské studenty a stážisty.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme