Polský prezident musí létat běžnou linkou, radost z toho ale nemá

Zatímco většina státníků odletěla z ukončeného valného shromáždění OSN v New Yorku svými speciály, polský musel cestovat běžnou linkou. Pro pasažéry to bylo nečekané pozdvižení, pro hlavu státu zvláštní zkušenost. Polští politici se totiž už několik let nemohou dohodnout na nákupu vládní letky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

příprava letadla k odletu | Foto: Jan Rosenauer

Otázku, zda koupit či nekoupit nová letadla, otázku řeší polská vláda už několik let. „ Kdybych měl v peněžence dost peněz, tak bych koupil letadlo okamžitě, ale nemám," glosoval celou situaci prezident Komorowski.

Ten se tak stal pro pasažéry běžné linky na trase Varšava-New York nečekanou atrakcí. Sám z toho ale radost neměl. Ministři, se kterými chtěl během letu probrat státní záležitosti, byly totiž rozeseti mezi ostatními cestujícími.

„Vidím pak překvapené oči pasažérů, kteří celé situaci taky moc nerozumí," dodal polský prezident. Podle něj by měli politici o nákupu vládního speciálu rozhodnout co nejdříve.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme