Polský prezident nepřijal demisi vlády

Kabinet polského premiéra Marka Belky bude pracovat až do sestavení nové vlády po podzimních parlamentních volbách, uvedl polský prezident a dodal: " Demisi vlády jsem nepřijal. Očekávám, že vláda Marka Belky bude plnit své povinnosti jak nejlépe bude umět."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksander Kwašniewski

Aleksander Kwašniewski | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Sestavení nové vlády by bylo neúčelné a komplikované, těmito slovy zdůvodnil odmítnutí demise Aleksander Kwaśniewski. "Vláda premiéra Marka Belky bude pracovat až do parlamentních voleb, respektive do sestavení nové vlády, která z nich vzejde," řekl polský prezident.

Sám Marek Belka k tomu uvedl, že nebude rozhodnutí hlavy státu komentovat, doufal ale, že prezident jeho demisi přijme. Vláda bude přesto pokračovat ve svém programu. "Budeme se snažit plně využít evropské strukturální fondy, zlepšit zdravotnictví, pokračovat v privatizaci a připravíme státní rozpočet na příští rok," uvedl premiér Belka. Potvrdil také, že se v neděli zúčastní ustavujícího sjezdu nové Demokratické strany.

Sestavování nové vlády na krátké období zbývající do řádných parlamentních voleb by mohlo vést k jejich vyvolání v létě, a to by vzhledem k prázdninám a dovoleným nebylo šťastné řešení.

Milan Kopp, Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme