Polský prezident se ohradil proti výrokům Nicolase Sarkozyho

Polský prezident Lech Kaczyński se ohradil proti slovům, která na jeho adresu v úterý pronesl francouzský prezident. Nicolas Sarkozy mu připomněl, že má podepsat Lisabonskou smlouvu reformující Evropskou unii na podmínky 27 členských zemí, kterou sám pomáhal dojednat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lech Kaczynski | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

Lech Kaczyński prohlásil, že si Nicolase Sarkozyho velmi váží za to, co udělal pro Polsko na summitech Evropské unie i předtím, ale neměl by radit, co má cizí hlava státu dělat.

"Prezident Francie nemá co napomínat prezidenta Polska. Já jsem tu dohodu úspěšně vyjednal, ale nepodepíšu ji, protože respektuji pravidlo jednomyslnosti a mám úctu k vůli irských voličů, kteří v referendu smlouvu odmítli. Jakmile toto rozhodnutí změní, podepíšu dohodu," vysvětlil polský prezident.

V Polsku vázne Lisabonská dohoda už jen na podpisu prezidenta Lecha Kaczyńského. Tento týden to důrazně připomněl francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Ani hlasy z Paříže ale Lecha Kaczyńského nepřesvědčily.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme