Polský rozhlas vysílá dnes na protest jen zpěv ptáků

Polský veřejnoprávní rozhlas chce upozornit na svou krizovou situaci, v níž se ocitl poté, co poslanci schválili zrušení poplatků za rádio a televizi. Posluchačům tak dnes bude pouštět jen zpěv ptáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiopřijímač | Foto: Rádio Praha

Druhý program polského veřejnoprávního rozhlasu se dnes na celý den odmlčí a posluchačům nabídne jen zpěv ptáků. Poprvé v historii bude takto Polský rozhlas stávkovat. Chce tak protestovat proti katastrofální finanční situaci stanice.

Po celý den bude rozhlas místo klasického rozhlasu vysílat jen ptačí zpěv, který budou pravidelně přerušovat vstupy redaktorů. Ti přečtou posluchačům stručný vzkaz o krizové situaci stanice, které chybí peníze na hudební a publicistické pořady. Musí propouštět a řada novinářů pracuje dokonce zadarmo.

Veřejnoprávní média v Polsku se ocitla ve velkém problému. Neví, jak budou financovat svůj provoz. Před časem totiž polští poslanci schválili zrušení poplatků za rozhlas a televizi a neprošel ani návrh, aby měli garantovanou částku ze státního rozpočtu.

Cvrlikání ptáků bude druhý program polského rozhlasu protestně vysílat do zítřejšího rána. Poté opět obnoví klasické vysílání.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme